
Izvor: Blic, 06.Maj.2025, 21:16
"TAKO MI BOG POMOGAO" Merc položio zakletvu: On je prvi kancelar u istoriji Nemačke koji NIJE IZABRAN U PRVOM KRUGU (FOTO)
"Kunem se da ću koristiti svoju snagu za dobrobit nemačkog naroda i u njegovu korist, da ću ih braniti od zla, da ću štititi Ustav i zakone, da ću savesno obavljati svoje dužnosti i biti pravedan prema svima. Tako mi Bog pomogao", rekao je Fridrih Merc tokom polaganja zakletve.
Povezane vesti
"TO ĆE GA PRATITI KAO SENKA" Merc je novi kancelar, ali haos i dalje traje: "Niko ne razume kako se to moglo dogoditi"
Izvor: Blic, 07.Maj.2025, 01:15
Fridrih Merc je novi kancelar Nemačke i prvi u istoriji te zemlje koji nije izabran u prvom krugu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.