Sukobi u Lampeduzi

Izvor: B92, 21.Sep.2011, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukobi u Lampeduzi

Rim -- Italijanska policija i na stotine tuniskih imigranata sukobili su se tokom protesta imigranata zbog loših uslova u prihvatnom centru na ostrvu Lampeduza.

U sukobu je povređeno na desetine demonstranata i trojica policajaca, javili su italijanski mediji.

Policija je štitovima i palicama saterala imigrante u ćošak terase i tukla ih. Mnogi od imigranata su bili primorani da skoče sa četiri metra visoke terase da bi izbegli batinanje, prenela je agencija AFP.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Razljućeni stanovnici Lampeduze okupili su se ispred gradske skupštine tražeći od gradonačelnika Bernadrina de Rubeisa da preduzme oštrije mere protiv imigranata.

"Moram da se odbranim i spreman sam da ovo upotrebim", rekao je gradonačelnik, pokazujući novinarima bejzbol palicu skrivenu u stolu u njegovoj kancelariji.

"Ovo je kao ratna zona", istakao je De Rubeis, koji je pozvao državnu vlast da "odmah pošalje helikoptere i brodove radi evakuacije Tunišana".

Tenzije su se na ostrvu pojačale poslednjih dana, pošto više od 1.000 tuniskih imigranata treba da bude vraćeno u domovinu na osnovu sporazuma Italije i Tunisa.

Više od 48. 000 ljudi došlo je u južnu Italiju iz Tunisa i Libije od početka ove godine, kada je počela građanska pobuna u tim zemljama.

Nije retka pojava da dođe do pobune u prihvatnim centrima, što zbog skučenog prostora, što zbog dugog čekanja na odlazak u drugo prihvatilište.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.