Izvor: Vesti-online.com, 12.Dec.2015, 20:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sukobi sa policijom, vodeni topovi i kamenje u Lajpcigu
Nemačka policija zasula je vodenim topovima levičarske demonstrante koji su kamenjem pokušali da blokiraju marš neonacista u Lajpcigu. Tokom današnjih neonacističkih demonstracija u Lajpcigu je došlo do sukoba između policije i pripadnika ljevičarskih pokreta koji su organizovali kontramiting.
Oko 1.000 antifašističkih demonstranata zapalili su kante i postavili drvene barikade da bi sprečili 200 pristalica neonacističkih grupa da marširaju u Lajpcigu, javljaju nemački >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << mediji, a prenosi Rojters.
U policijskom saopštenju se navodi da je nekoliko ljudi povređeno u sukobima, dok je situacija i dalje napeta. Nije precizirano da li su povređeni civili ili policajci.
Neonazi-Demonstration setzt sich auf der Kurt-Eisner-Straße in Gang. #le1212 pic.twitter.com/naFOO9B7uq— MDR aktuell (@MDRaktuell) December 12, 2015
Lajpcig i Drezden su poprišta nekoliko ranijih protesta koje su održale antiimigrantske grupe u znak protesta zbog politike "otvorenih vrata" kancelarke Angele Merkel. Takvi protesti često završe kontramitinzima.
U saopštenju policije nije navedeno da li je marš neonacista organizovan u znak protesta zbog vladine politike prema azilantima. Očekuje se da će Nemačka ove godine primiti rekordan broj od više od milion azilanata.
#Wasserwerfereinsatz gegen linke Demonstranten #Karli/Kurt-Eisner-Str. #le1212 pic.twitter.com/XlLhlPsqNj— MDR aktuell (@MDRaktuell) December 12, 2015
Nastavak na Vesti-online.com...
Lajpcig: Policija vodenim topovima rastjerivala demonstrante (FOTO)
Izvor: Nezavisne Novine, 12.Dec.2015
LAJPCIG - Njemačka policija upotrijebila je danas vodene topove kako bi rastjerala ljevičarske demonstrante koji su kamenjem pokušali da blokiraju marš neonacističkih aktivista u Lajpcigu...Tokom današnjih neonacističkih demonstracija u Lajpcigu je došlo do sukoba između policije i pripadnika...









