Stop gradnji jevrejskih naselja

Izvor: B92, 21.Jan.2011, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Stop gradnji jevrejskih naselja"

Ujedinjene nacije -- Generalni sekretar UN Ban Ki Mun pozvao je da se obustavi gradnja jevrejskih naselja u oblastima koje bi trebalo da pripadnu budućoj palestinskoj državi.

Ban Ki Mun je na odboru UN koji se bavi palestinskim pitanjem pozvao i da se prestane s "neodgovornom retorikom" koja dovodi u pitanje rešenje "dve države".

On je rekao da Palestinci imaju pravo na nezavisnu državu, a da Izrael ima pravo da živi u miru u bezbednim granicama.

Generalni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sekretar UN je rekao da mora biti pronađen način da Jerusalim bude prestonica obe države.

Zbog nastavka gradnje jevrejskih naselja na teritorijama za koje Palestinci smatraju da treba da uđu u njihovu buduću državu prekinuti su neposredni palestinsko-izraelski pregovori koji su počeli u septembru.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.