Izvor: Mondo, 08.Sep.2015, 12:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta će biti s nama 28. septembra?!
Teoretičari zavera tvrde da će ogromni asteroid udariti u Zemlju 28. septembra, baš kada mesec prolazi kroz Zemljinu senku. NASA opovrgava te tvrdnje.
Foto: Getty Images Joe Raedle
Dok se astronomi raduju ovom retkom prizoru, neki hrišćani veruju da je ova serija takozvanih "krvavih Meseca" povezana sa biblijskim proročanstvom o smaku sveta.
Pristalice ideja o smaku sveta smatraju da će svemirska stena veličine 2, 5 kilometara udariti u Portoriko, a >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << to bi po nekim pravilima moralo da prouzrukuje kataklizmu svetskih razmera.
Oni čak i tvrde da su dokaze za to pronašli i u bibliji, odnosno biblijskom kodu. Navodno se taj datum poklapa sa jednim od "krvavih meseca", četvrtim koji se dogodio u poslednjih godinu i po dana.
Međutim, Američka svemirska agencija (NASA) tvrdi da do udara asteroida neće doći, je nijednog tela nama na putanji ka Zemlji. Čak, tvrde naučnici iz ove agencije, u narednih nekoliko stotina godina ne očekuje se neki veći udar u Zemlju.
Lunarne eklipse događaju se kada se Sunce, Zemlja i Mesec "poravnaju" tako da Zemljina senka padne na mesec i pomrači ga.
Takozvani "krvavi Mesec", kažu astronomi, crvenu boju dobija zbog prelamanja sunčevih zraka kroz Zemljinu atmosferu.
Podsetimo se kako je izgledao "krvavi mesec" u aprilu ove godine.
Izvor: youtube
A, vi, da li verujete proročanstvima ili nauci?





