Izvor: Blic, 27.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srušila se zgrada u Istanbulu
Stambena zgrada od osam spratova srušila se juče popodne u evropskom delu Istanbula, a očevici kažu da je više ljudi ostalo ispod ruševina.
Privatna televizija Turl-CNN javila je da je da su spasioci uspeli da iz ruševina izvuku nepovređenu devojku, javio je AP. Guverner Istanbula Muameer Guler izjavio je da su stanari evakuisani iz zgrade pola sata pre nego što se srušila. Međutim neki od njih su se vratili da bi uzeli svoje lične stvari. Tačan uzrok pada zgrade nije utvrđen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali gradonačelnik Kadir Topbaš je rekao da je to verovatno bila posledica rušenja susedne zgrade koje je izvršeno nemarno, pri čemu su njeni temelji bili oštećeni. Evakuacija zgrade počela je pošto je moglo da se čuje kako zidovi pucaju. Rušenje zgrada u Turskoj nije neobična pojava zbog nepoštovanja građevinskih standarda prilikom izgradnje.

















