Izvor: Press, 03.Sep.2013, 11:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srednjovekovni protesti u Vukovaru protiv ćirilice nastavljeni i danas
Od devet sati počelo je okupljanje takozvanih "branitelja", kojih je na ulicama Vukovara nekoliko stotina, a prate ih jake policijske snage.
Stanje u ovom gradu kulminiralo je sinoć kada je došlo do sukoba nasilnih demonstranata i policije. Kako javlja Index.hr, nekoliko stotina ljudi okupilo se pred policijskom upravom, a privedena su četvorica zbog razbijanja tabli sa ćirilicom.
U pomoć vukovarskoj policiji došlo je još hiljadu policajaca iz okolnih mesta, dok su u pomoć >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << demonstrantima došli fratri koji su se molili ispred zgrade Policijske stanice Vukovar.
Kako javlja Index, hrvatska vlada je saopštila da su protesti zakonit način izražavanja nezadovoljstva, ali da nasilje, pretnje vlastima i ustavnom poretku, predstavljaju kršenje zakona i izrugivanje demokratiji.
"Vlada Republike Hrvatske poziva sve političke stranke da se nedvosmisleno distanciraju od gaženja temeljnih vrednosti demokratije i da jasno i javno ustanu protiv širenja mržnje" - stoji u saopštenju.
Tokom jučerašnjih sukoba demonstranata i policije povređeni su dve policajke i jedan policajac pred zgradom Poreske uprave, a jedan policajac pred Kancelarijom državne uprave. Policija je saopštila da su izgrednici blokirali ulice i razbili dve ploče s ćiriličnim natpisima, dok su jednu ukrali.
Vukovar: Tablu čuva 100 policajaca
Izvor: B92, 03.Sep.2013
Vukovar, Zagreb -- Nakon jučerašnjih nereda u Vukovaru zbog postavljanja dvojezičnih tabli, situacija napeta i danas. Na ulicama održan protest. Grad pun policije...Podsetimo, juče ujutro u šest sati počelo je postavljanje tabli sa ćiriličnim i latiničnim pismom, ali je to ubrzo prekinuto,...




