Izvor: Blic, 04.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šreder ne želi da smeta

Šreder ne želi da smeta

Nemački kancelar Gerhard Šreder najavio je mogućnost da je spreman da napusti mesto kancelara i omogući formiranje takozvane velike koalicije dve nedelje nakon prevremenih parlamentarnih izbora.

Šreder je izjavio da je spreman da prihvati bilo koju odluku koju donese rukovodstvo njegove Socijaldemokratske partije (SPD) o koaliciji sa Hrišćansko demokratskom unijom (CDU) Angele Merkel.

Ovo je prvi nagoveštaj povlačenja Šredera >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji je posle objavljivanje rezultata najavio da će da zadrži mesto kancelara. Na izborima 18. septembra CDU je osvojila 225 mesta u parlamentu Bundestagu, a SPD 222 poslanička mandata. Nijedna od dve stranke sa svojim koalicionim partnerima nije osvojila dovoljnu većinu da formira vladu.

'Nije na meni da donesem odluku da se povučem već na rukovodstvu partije. Prihvatiću svaku odluku koja bude donesena i neću stajati na putu nastavku reformi i formiranju stabilne vlade', rekao je Šreder koji se na mestu kancelara nalazi od 1998. godine.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.