Izvor: Vesti-online.com, 22.Jul.2012, 15:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbija je kao Teksas"

Kongresmen Ted Po od novembra će predsedavati srpskom kokus grupom u Sjedinjenim Američkim Državama. On kaže da će njegov prvi zadatak biti poboljšavanje odnosa Srbije i SAD, piše danas list "Kurir."

- Želim da unapredim odnose između naše dve zemlje. Srbija je naš saveznik još od Prvog svetskog rata, a moj cilj je da ti odnosi budu još bolji.





Ted Po je republikanski kongresmen iz Teksasa, a na čelo srpske kokus grupe doći >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << će u novembru, nakon predsedničkih izbora u SAD. Na jednoj od poslednjih rasprava Odbora za spoljne poslove Kongresa založio se da Vašington ozbiljno podrži istragu o trgovini ljudskim organima na Kosovu.

♦ Kako nameravate to da uradite?

- Ja sam u Odboru za spoljne poslove i unaprediću odnose dve zemlje upravo kroz rad tog odbora. Moramo da se pozabavimo optužbama za trgovinu ljudskim organima na Kosovu.

♦ Znate za naš problem s Kosovom?

- Da, bio sam u Srbiji dva puta. Bio sam prošle godine i na Kosovu. Potpuno sam upoznat s celom situacijom u regionu i u Srbiji.

♦ Kako biste nastupili na međunarodnoj sceni da ste u koži srpskih političara?

- Potrebno je više kontakata između naših zemalja. Više razgovora i poseta članova Kongresa Srbiji.

♦ Možemo li da očekujemo da uskoro posetite Srbiju?

- Da, naravno. Imam veliku želju da dođem. Veoma poštujem srpski narod. Znate, ja sam iz Teksasa i srpski narod me podseća na ljude iz Teksasa. Strastveni su, veruju u nezavisnost, slobodu, podsećaju me na Teksas.

♦ Jeste li se nekad sreli s nekim srpskim zvaničnikom?

- Poznajem Vuka Jeremića, s njim sam razgovarao dva puta. U prijateljskim odnosima sam s vašim ambasadorom u SAD.





♦ Da li ste sreli novog predsednika Tomislava Nikolića?

- Nažalost, nisam imao priliku da se vidim s njim, ali čuo sam dosta o njemu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.