Izvor: Blic, 24.Sep.2015, 21:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sneg pao u Austriji
Nakon leta sa rekordnim vrelinama, u Austriju je došlo hladnije vreme koje je donelo i prve veće snežne padavine - na teritoriji pokrajine Salcburg palo je pola metra snega.
Na planini Grosglokner, na teritoriji pokrajine Salcburg, danas je, iz bezbednosnih razloga, zatvoren i put za saobraćaj.
Snežni pokrivač, koji je prekrio taj deo Austrije dostigao je 50 santimetara, a izmedju Terla i Hohtora snežne vejavice su bile veoma jake.
Nadležne vlasti saopštile >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su da rade na raščisćavanju snega, kako bi put ponovo bio prohodan.
U Bad Gastajnu je takodje napadao sneg, pa je i tamošnja jedna saobraćajnica morala biti zatvorena zbog snežnog pokrivača od 40 santimetara.
U nekim predelima tog dela Austrije uvedena je i obaveza vožnje sa lancima.
I u planinama pokrajine Sstajerske zabeležene su prve veće snežne padavine posle leta.
Tako je u skijaškim centrima Ensa i Murtala palo deset do 15 santimetara snega.
U Austriji palo pola metra snijega
Izvor: BanjalukaLive.com, 24.Sep.2015
Poslije rekordnih vrućina tokom ljeta, u Austriju je stiglo zahlađenje koje je donijelo i prve veće snježne padavine. Na teritoriji pokrajine Salcburg palo je više od pola metra snijega. Na planini Grosglokner, na teritoriji pokrajine Salcburg, u četvrtak je, iz bezbjednosnih razloga, zatvoren...













