Sin Ivice Todorića odbacio sve optužbe

Izvor: N1 televizija, 20.Okt.2017, 10:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sin Ivice Todorića odbacio sve optužbe

Sin Ivice Todorića, Ante, u petak se vratio u Hrvatsku. On je ispitan u Državnom tužilaštvu i odbacio je sve što mu se stavlja na teret. Istovremeno, Tužilaštvo je zatražilo blokadu imovine Ivice Todorića i očekuje se da protiv njega bude raspisana poternica.

Za razliku od Ante Todorića, Ivica Todorić i dalje nije u Hrvatskoj, već je, prema neslužbenim informacijama, u Londonu. Danas se očekuje raspisivanje poternice za njim. O lokaciji drugog sina, Ivana Todorića, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << međutim, ne zna se ništa.

"Tereti se za dva kaznena dela - zloupotrebu u privrednom poslovanju i krivotvorenje isprave", kazao je advokat Fran Olujić. "Ne znam da li ostaje u Hrvatskoj, došao je da vidi porodicu, a nakon toga se verovatno vraća u London".

Olujić je dodao i da ne zna gde su Ivica ni Ivan Todorić.

Uz Todorića i sinove, u slučaju Agrokor su osumnjičeni Alojzije Pandžić, Damir Kuštrak, Hrvoje Balent, Ivica Crnjac, Olivio Discordia, Marijan Alagušić, Sanja Hrstić, Mislav Galić, Tomislav Lučić, Piruška Canjuga, Ljerka Puljić i Ivica Sertić. Svi su bili članovi uprave ili nadzornog odbora u Agrokoru, dok su Discordia i Hrstić zaposlenici revizorske kuće Baker Tilly koja je radila revizorske izveštaje za Agrokor.

Detaljnije u prilogu:

Izvor: N1

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.