Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jan.2016, 00:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šimon Peres ponovo u bolnici
Bivši predsednik Izraela Šimon Peres danas je primljen u bolnicu zbog bola u grudima, saopštila je njegova predstavnica za medije Ajlet Friš.
Devedesetdvogodišnjem Peresu je pozlilo u njegovoj kući, a hitna pomoć ga je, posle ukazane pomoći, prebacila u bolnicu, gde će ostati na posmatranju, rekla je Friš, prenosi AP.
Peres je nedavno imao blaži infark, a prošle sedmice je otpušten iz bolnice.
Pers je 2014. završio sedmogodišnji predsednički >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mandat, a ostao je aktivan u politici, jer je osnovao nevladinu organizaciju Centar za mir, koji promoviše suživot Arapa i Jevreja.
U proteklih sedam decenija Peres je tri puta bio premijer Izraela, a 1994. godine dobio je Nobelovu nagradu za mir zbog toga što je potpisao mirovni ugovor sa Palestincima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










