Izvor: B92, 31.Jan.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Silvio Berluskoni u Vašingtonu

Vašington -- U okviru priprema za značajnu sednicu Saveta bezbednosti, 5. februara - na kojoj će državni sekretar Kolin Pauel prezentirati dokaze o iračkom kršenju zabrane držanja i širenja oružja za masovno uništavanje - kroz američku prestonicu počeo je svojevrsni defile lidera evropskih zemalja koje bezrezervno podržavaju Bušov ultimatum Sadamu Huseinu.

Posle susreta sa predsednikom Bušom, premijer Silvio Berluskoni je naglasio da to uključivanje Italije u "koaliciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << voljnih" za obračun sa bagdadskim režimom - pored ispunjavanja obaveze prema Rezoluciji Saveta bezbednosti 1441 - predstavlja i vraćanje istorijskog duga koji njegova zemlja ima prema SAD. "SAD su ne samo naš prijatelj, već i garant naše slobode i naše demokratije. I, kao što sam to već imao priliku da kažem predsedniku Bušu, svaki put kad vidim američku zastavu - ja je ne vidim samo kao simbol SAD , već je vidim i kao simbol demokratije i slobode", rekao je tim povodom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.