Izvor: B92, 31.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šest godina zatvora za glumca

Bombaj -- Sud u Indiji izrekao je bolivudskoj zvezdi Sandžaju Dutu šestogodišnju kaznu zatvora zbog ilegalne kupovine oružja od kriminalaca.

Sud je oslobodio Duta (48) optužbi za kovanje zavere u slučaju bombaških napada koji su uzdrmali indijsku finansijsku prestonicu, ali ga je proglasio krivim za ilegalno posedovanje automatske puške i pištolja.

Dutovo suđenje je danima zaokupljalo indijske medije, a naročito ljubitelje Bolivuda, vodeće filmske industrije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u svetu.

Poznati glumac je najistaknutija ličnost medju 100 osoba, uglavnom muslimana, kojima je suđeno za bombaške napade u dosad najdužem suđenju na svetu.

Naručilac bombaških napada u Bombaju, najgorih u istoriji Indije, je musliman Davud Ibrahimi koji je ovom ubilačkom akcijom želeo da se osveti za nestanak džamije iz 16. veka koju su godinu dana ranije srušili hindu fundamentalisti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.