Izvor: B92, 05.Jan.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šefer na čelu NATO
Brisel -- Holanđanin Jap de Hop Šefer u ponedeljak je preuzeo funkciju generalnog sekretara NATO. Šefer je po preuzimanju dužnosti izjavio da će nastaviti napore na jačanju odnosa SAD i Evrope i da će rad na uspehu aktuelne misije Alijanse u Avganistanu biti apsolutni prioritet. Dosadašnji holandski ministar inostranih poslova je najavio da će Alijansa jačati odnose s Rusijom i drugim zemljama-partnerima i obećao da će značajnu pažnju u svom radu pokloniti Balkanu.
Jap de Hop Šefer zamenio je Džordža Robertsona na funkciji generalnog sekretara NATO.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








