Izvor: B92, 23.Avg.2008, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sedmoro stradalo u oluji Fej
Majami -- Sedam osoba izgubilo je život u tropskoj oluji Fej koja već četiri dana besni nad Floridom, na jugoistoku zemlje.
Predsednik Džordž Buš proglasio je vanredno stanje u Floridi i time stvorio uslove i za dopremanje pomoći iz federalnih rezervi u tu državu, gde od utorka besni oluja praćena obilnim kišama, tornadima i poplavama. "Ovo je smrtonosna oluja", izjavio je ranije novinarima guverner Floride Čarli Krist navodeći da je oluja direktno izazvala smrt šestoro >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ljudi.
"Na žalost, u ovom trenutku imamo sedam mrtvih u Floridi. Jedan čovek je stradao kada je zbog jake oluje izgubio kontrolu nad vozilom", rekao je portparol guvernera Oven Rouč.
Lokalne i federalne vlasti pokušavaju da pomognu hiljadama ljudi čiji su domovi poplavljeni, a postoji rizik da im u kuće uđu i opasne životinje poput aligatora.
"Oluja još nije napustila Floridu", upozorio je guverner pozivajući stanovnike da budu obazrivi i da ne izlaze iz svojih domova.
Sedam osoba poginulo u tropskoj oluji u Floridi
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Avg.2008
MAJAMI - Najmanje sedam osoba izgubilo je život u tropskoj oluji Fej koja već četiri dana besni nad Floridom, na jugoistoku zemlje, saopštio je portparol guvernera te države...Predsednik Džordž Buš proglasio je vanredno stanje u Floridi i time stvorio uslove i za dopremanje pomoći iz federalnih...











