Izvor: B92, 13.Jan.2010, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmoro poginulo u bombaškom napadu

Faludža -- Sedam osoba je poginulo, a šestoro povređeno, kada je bombaš-samoubica digao u vazduh kamion u blizini policijske stanice u provinciji Anbar na zapadu Iraka.

Kamion sa tankerom za vodu eksplodirao je pored kapije policijske stanice u centru grada Saklavija, koji se nalazi 50 kilometara zapadno od iračke prestonice Bagdada. Dvoje poginulih i četvoro ranjenih su policajci, a ostale žrtve su civili, javio je Rojters.

Zbog ovog napada, u gradu je odmah >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uveden policijski čas.

Provincija Anbar, koja je središte iračkih sunita, proteklih nedelja je bila poprište niza napada u kojima je bilo žrtava.

Sedmoro ljudi je poginulo pre šest dana u gradu Hit prilikom eksplozije nekoliko bombi koje su tokom noći postavljene u kuću komandanta antiterorističke jedinice iračke armije i još nekih zvaničnika.

U napadima bombaša-samoubica 30. decembra u Ramadi, čija meta je bio guverner provincije Anbar Kasim Muhamed, poginula su 24 čoveka, dok je guverner teško povređen.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Napad bombaša-samoubice u Iraku

Izvor: S media, 13.Jan.2010

Sedmoro ljudi je poginulo, a šestoro povređeno kada je bombaš- samoubica digao u vazduh kamion u blizini policijske stanice u provinciji Anbar na zapadu Iraka. ..Kamion sa tankerom za vodu eksplodirao je pored kapije policijske stanice u centru grada Saklavija koji se nalazi severno od Faludže i...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.