Izvor: B92, 13.Jan.2010, 11:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sedmoro poginulo u bombaškom napadu
Faludža -- Sedam osoba je poginulo, a šestoro povređeno, kada je bombaš-samoubica digao u vazduh kamion u blizini policijske stanice u provinciji Anbar na zapadu Iraka.
Kamion sa tankerom za vodu eksplodirao je pored kapije policijske stanice u centru grada Saklavija, koji se nalazi 50 kilometara zapadno od iračke prestonice Bagdada. Dvoje poginulih i četvoro ranjenih su policajci, a ostale žrtve su civili, javio je Rojters.
Zbog ovog napada, u gradu je odmah >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uveden policijski čas.
Provincija Anbar, koja je središte iračkih sunita, proteklih nedelja je bila poprište niza napada u kojima je bilo žrtava.
Sedmoro ljudi je poginulo pre šest dana u gradu Hit prilikom eksplozije nekoliko bombi koje su tokom noći postavljene u kuću komandanta antiterorističke jedinice iračke armije i još nekih zvaničnika.
U napadima bombaša-samoubica 30. decembra u Ramadi, čija meta je bio guverner provincije Anbar Kasim Muhamed, poginula su 24 čoveka, dok je guverner teško povređen.
Napad bombaša-samoubice u Iraku
Izvor: S media, 13.Jan.2010
Sedmoro ljudi je poginulo, a šestoro povređeno kada je bombaš- samoubica digao u vazduh kamion u blizini policijske stanice u provinciji Anbar na zapadu Iraka. ..Kamion sa tankerom za vodu eksplodirao je pored kapije policijske stanice u centru grada Saklavija koji se nalazi severno od Faludže i...













