Izvor: Blic, 18.Nov.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Satelit juri iračke gerilce
Satelit juri iračke gerilce
BAGDAD - Američke snage u Iraku kažu da primenjuju agresivniju strategiju prema oružanom otporu svojoj okupaciji Iraka. Američki vojni predstavnik za štampu potpukovnik Bil Makdonald rekao je da će tokom ofanzive kombinovati vazdušne i kopnene napade - i da će pokazati da su SAD u stanju da vode usaglašene operacije na velikoj teritoriji.
Tokom noći, američke snage su koristili helikoptere i minobacače, demonstrirajuci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << silu u okolini Tikrita, rodnog mesta Sadama Huseina. Jedan američki oficir rekao je da poruka protivnicima glasi: 'Odustanite od otpora i okrenite se budućnosti Iraka, tako što ćete podržati novu iračku vladu'. O novoj američkoj strategiji - koja sada obuhvata i korišćenje satelitski navodenih raketa - Patrik Kloson iz Instituta za bliskoistočnu politiku kaže: 'Ako se sile primenjuje na osnovu obaveštajnih podataka američka primena sile verovatno će naici na široko odobravanje'.










