Izvor: Blic, 18.Okt.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šaron štiti Arafata

Šaron štiti Arafata

JERUSALIM (Beta) - Izraelski premijer Arijel Šaron izjavio je da zbacivanje palestinskog lidera Jasera Arafata 'ne bi bilo dobro za Izrael'. Ova izjava je potpuno u suprotnosti sa odlukom izraleskog rukovodstva od 11. septembra da se, posle dva palestinska samoubilačka napada, Arafat 'ukloni'. 'Procenili smo da u narednom periodu zbacivanje ne bi bilo dobra ideja', rekao je Šaron u intervjuu listu 'Jerusalim Post'.

On je dodao 'da su slabe >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << šanse da Arafat bude zbačen bez ranjavanja, ne samo zbog telohranitelja već zato što je okružen ljudskim lancem Izraelaca'.

List navodi da je intervjuu dat u nedelju, tri dana pre napada na američki diplomatski konvoj u pojasu Gaze posle kojeg je više izraelskih ministara, uključujući i ministra spoljnih poslova Silvana Šaloma, pozvalo na zbacivanja Arafata sa vlasti. U isto vreme Šaron je 'Jerusalim Postu' rekao da je Arafat 'neprijatelj broj jedan za mir'.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.