Sanader danas pred istražnim odborom

Izvor: Blic, 22.Dec.2010, 09:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sanader danas pred istražnim odborom

Bivšeg hrvatskog premijera Ivu Sanadera, koji je uhapšen u Austriji, danas će saslušati istražni odbora Skupštine pokrajine Koruška koji se bavi rasvetljavanjem afere oko "Hipo" banke. Sanader će, putem video-linka, od 13 časova odgovarati na pitanja članova istražnog odbora.

Bivši hrvatski premijer će iskaz dati u zoni za saslušanje zatvora u Salcburgu, a ispitivanju će u sali 209 suda u Klagenfurtu prisustvovati članovi istražnog odbora i novinari.

Predsedavajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << istražnog odbora Rolf Holub očekuje veliko medijsko interesovanje, posebno jer su se za ovaj dogadjaj prijavile mnoge televizija iz Hrvatske.

"Može se dogoditi da svedok ne kaže mnogo toga rasvetljavajućeg. Međutim, želim da izvučem što više mogu", najavio je Holub.

Austrijski mediji i političari smatraju da bi Sanader mogao biti ključni svedok u vezi "Hipo Alpe Adria" banke, koji bi mogao da rasvetli čitavu aferu oko pronevere milionskih svota.

Sanader se nalazi u istražnom zatvoru u Salcburgu, pošto je 10.decembra uhapšen na osnovu medjunarodnog naloga za hapšenje koje su izdale hrvatske vlasti.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.