Izvor: Studio B, 06.Avg.2014, 18:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SZO: Od ebole umrle 932 osobe
Nadležni u Srbiji kažu da razloga za brigu nema, da se stvari drže pod kontrolom, i da u Srbiji u ovom trenutku nema nijednog slučaja koji bi odgovarao kliničkoj slici ebole.
Iako stručnjaci procenju da su šanse za širenje ebole, hemoragične groznice za koju nema leka, u Evropi minimalne, zbog sve većeg broja obolelih u afričkim zemljama strah među ljudima širom sveta raste.
Broj žrtava ebole u Zapadnoj Africi dostigao je 932 a svekupno je registrovano >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << 1.711 slučajeva zaraze tim smrtonosnim virusom, saopštila je danas Svetska zdravstvena organizacija (SZO).
Kako je navedeno u saopštenju agencije UN za zdravlje, u novi izveštaj je ubačeno 108 novih slučajeva i 45 smrtnih ishoda u Gvineji, Liberiji, Nigeriji i Sijera Leoneu od subote do ponedeljka, preneo je AFP.





