Izvor: B92, 31.Jan.2009, 03:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SZO: Apel na borbu protiv kolere

Ženeva -- Svetska zdravstvena organizacija (SZO) apeluje na ulaganje dodatnih napora u borbi protiv epidemije kolere u Zimbabveu, gde je zaraženo više od 60.000 ljudi.

SZO navodi da je u Zimbabveu do sada umrlo ukupno 3.161 pacijent i da je registrovano 60.400 slučajeva kolere. "Epidemija kolere u Zimbabveu je jedna od najozbiljnijih epidemija u svetu i još nije pod kontrolom", rekla je predstavnik SZO-a Erik Laroš.

Kolera je kratkotrajna, akutna infektivna bolest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koju uzrokuje bacil "vibrio cholerae".

Simptomi su povraćanje, dijareja i opšta dehidracija organizma. Bolest se prenosi u lošim uslovima higijene, najčešće putem zagađene vode, hrane i prljavih ruku. Ukoliko se ne leči na vreme, pacijent može umreti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.