Izvor: Danas, 20.Avg.2014, 22:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STIGLIC: Štednja uništi Evropu

Lindau - Nobelovac Džozef Stiglic ocenio je juče da je politika oštre štednje za koju se evrozona odlučila u borbi sa krizom dugova - propala i izrazio nadu da će očigledne realne posledice te politike dovesti do njene promene. Učestvujući na konferenciji u nemačkom mestu Lindau, Stiglic je rekao „mi možemo da vidimo enormno visoku cenu koju Evropa zato mora da plati“ i ukazao je na visoku nezaposlenost i odsustvo privrednog rasta.

Nivo državnih dugova u EU je prošle >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << godine porastao, a glavne zemlje EU - Nemačka, Francuska i Italija - nisu u drugom kvartalu ove godine imale privrednog rasta. Stiglic je ocenio da je Evropska unija prespora u stvaranju bankarske unije, a da joj je potrebno i više fiskalne unije. Stiglic je ponovio i svoj stari predlog evrozoni da dugove država članica socijalizuje.

Konferenciji je, prema izveštaju koji objavljuje Handelsblat, prisustvovala i nemačka kancelarka Angela Merkel, jedan od najvećih zagovornika politike štednje.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.