SPO prva snaga, FPO „pobednik“ izbora

Izvor: Studio B, 11.Okt.2015, 18:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPO prva snaga, FPO „pobednik“ izbora

Socijaldemokratska partija Austrije (SPO) ostala je prva snaga u Beču, ali de fakto pobednik lokalnih, gradskih i pokrajinskih izbora u glavnom gradu Austrije je Slobodarska stranka (FPO), pokazuju prvi preliminarni rezultati

FPO je ostvarila značajan rezultat i trenutno dobija 30,9 odsto glasova, što je za 5,1 odsto više nego pre pet godina.

Na trećem mestu su Zeleni koji su osvojili 11,7 odsto (-1 odsto), a četvrt Narodna partija (OVP) sa 9,3 odsto (-4,7). >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B <<

U bečku skupštinu ušla je i stranka „Neos", koja se po prvi put kandidovala u Beču sa 6,2 odsto glasova.

Na osnovu ovih rezultata, vlast u Beču neće morati da se menja, jer SPO i Zeleni imaju većinu, dok FPO ne može formirati vlast, jer je jedina stranka koja je iskazala spremnost za razgovore sa svim političkim partijama, OVP, osvojila premalo glasova, a ostale partije su isključile bilo kakvu saradnju sa slobodarcima.

Inače, na listi kandidata FPO, na mestu koje garantuje ulazak u pokrajinsku i gradsku skupštinu, je i jedan kandidat srpskog porekla - Nemanja Damnjanović, rodom iz Kragujevca. 

 

 

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.