Izvor: Kurir, 01.Feb.2011, 17:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SMOG UZBUNIO MAĐARE
BUDIMPEŠTA - Uzbuna zbog smoga objavljena je u severoistočnom mađarskom gradu Miskolc, dok je upozorenje u vezi sa smogom i na snazi u Budimpešti, jer je u vazduhu visoka koncentracija čestica, rečeno je u kabinetu gradonačelnika, javlja mađarska agencija MTI
BUDIMPEŠTA - Uzbuna zbog smoga objavljena je u severoistočnom mađarskom gradu Miskolc, dok je upozorenje u vezi sa smogom i na snazi u Budimpešti, jer je u vazduhu visoka koncentracija čestica, rečeno je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u kabinetu gradonačelnika, javlja mađarska agencija MTI.
Gradonačelnik Miskolca Akos Kriza objavio je uzbunu pošto je dnevna količina čestica aktivirala nivoe uzbune na dve stanice za monitoring dva dana za redom u gradu, rekao je portparol za odnose s javnošću Timea Dobos.
Gradonačelnik je zamolio vozače da smanje korišćenje automobila i stanovništvo upozorio da kontrolisano koriste ugalj, drvo i ulje za grejanje. Meteorološka služba predviđa da će vetrovi raspršiti čestice do petka.
U Budimpešti je i dalje na snazi uzbuna zbog smoga koju je izdao gradonačelnik Ištvan Tarlos u ponedeljak, jer se koncentracija čestica i dalje nije smanjila.
Tarlos se zahvalio stanovništvu koje se odlučilo za javni prevoz i industrijskim objektima koji su dobrovoljno smanjili potrošnju i zamolio ih da tako nastave.















