Izvor: Studio B, 25.Sep.2014, 09:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD uvele sankcije pomagačima terorista
Američko Ministarstvo finansija uvelo je danas sankcije za osmoro ljudi, osumnjičenih da su finansirali ili organizovali putovanja stranih boraca koji su se priključivali ekstremističkim grupama Islamska država i Nusra front u Siriji.
Njih osmoro opisani su kao teroristi na svetskom nivou, a sankcije podrazumevaju da im je zabranjen pristup američkom bankovnom sistemu, kao i da su im sva sredstva koja eventualno imaju u SAD zamrznuta, preneo je AP.
Američko >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << ministrarstvo takođe je sankcionisalo troje ljudi i jednu dobrotvornu ustavovu, optuzivši ih da su podržavali azijsku grupu Džemah Islamija povezanu s Al Kaidom, optuženu za bombaški napad na noćni klub na Baliju 2002. u kojem je poginulo najmanje 200 ljudi.
SAD nastavile vazdušne napade na ciljeve IS u Siriji
Sjedinjene Američke Države i njihovi arapski saveznici nastavili su sinoć vazdušne napade na pripadnike ekstremističke Islamske države u Siriji, saopštio je Pentagon, potvrđujući da se već treću noć zaredom izvode vazdušni udari na ciljeve u Siriji.
"Mogu da potvrdim da vojska SAD i snage arapskih partnera sprovode nove vazdušne napade protiv terorista IS u Siriji", naveo je portparola Pentagona, admiral Džona Kirbi.
"Operacije su u toku, ali za sada nećemo otkrivati detalje. To ćemo učiniti kasnije kada bude operativno odgovarajuće", navedeno je u saopštenju admirala Džona Kirbija, preneo je Rojters.
Kako je za AFP izjavio jedan od američkih zvaničnika koji nije želeo da bude imenovan, među ciljevima su naftna postrojenja koja su pod kontorlom ekstremista.










