Izvor: B92, 21.Okt.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD uvele sankcije Belorusiji
Vašington -- SAD su uvele ekonomske sankcije Belorusiji, optuživši je za kršenje demokratskih principa i ljudskih prava.
U skladu sa "Aktom 2004. godine o demokratiji u Belorusiji", koji je usvojio kongres, a upravo potpisao predsednik Džordž Buš, američke federalne vlasti obustavljaju svaku vrstu finanijske pomoći, isključujući humanitarnu, saopštila je Bela kuća. U saopštenju se navodi da će taj dokument ostati na sazi sve dok predsednik SAD "ne potvrdi da je belorusko rukovodstvo učinilo značajan napredak" u razvoju demokratije.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












