SAD “preorale” kamp Al Kaide, 50 mrtvih

Izvor: Vesti-online.com, 23.Mar.2016, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD “preorale” kamp Al Kaide, 50 mrtvih

Najmanje 50 ekstremista je ubijeno u vazdušnom napadu američkih vojnih snaga na kamp Al Kaide u planinskoj oblasti blizu Jemena. Pentagon je potrdio da je izveden napad iz vazduha na kamp AKAP-a i da je ubijeno više desetina militanata, ali nisu saopštili druge detalje.

Jemenski izvori kažu da je najmanje 50 ljudi poginulo i 30 ranjeno.

- Avioni su nadleteli kamp Al Kaide u trenutku dok su ekstremisti na obuci stajali u koloni čekajući obrok - izjavio je neimenovani >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << lokalni zvaničnik Rojtersu.

AKAP je jedan od ogranaka Al Kaide formiran spajanjem saudijskog i jemenskog krila 2009. godine, kao jedna od najesktremnijih grupa u okviru mreže koju je osnovao Osama bin Laden.

AKAP je preuzela odgovornost i za napad na redakciju Šarli Ebdo u Parizu u kojem je prošle godine poginulo 12 ljudi.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.