Izvor: B92, 20.Jun.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD i Poljska zajedno protiv droge
Varšava -- SAD su odabrale Poljsku za glavnog saveznika u borbi protiv narkomafije u srednjoj i istočnoj Evropi.
SAD se spremaju da u Varšavi osnuju biro Agencije za borbu protiv šverca narkotika, DEA, za taj region Evrope, a ideja o tome pojavila se pre nekoliko meseci kada su vlasti SAD i specijalizovane agencije uhapsile poljske švercere i dilere ekstazija, piše Žiće Varšavi.
Policija očekuje veliku pomoć u suzbijanju narko-kriminala u Poljskoj zahvaljujući detaljnim i obimnim bazama podataka DEA, ali i prilivu sredstava za finansiranje operacija protiv švercera i dilera droge.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.



















