Izvor: B92, 19.Okt.2011, 02:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: Zatvorila 4 osobe u podrum
Filadelfija -- Policija u Filadelfiji započela istragu protiv žene optužene da je u podrumu zatvorila 4 osobe sa mentalnim smetnjama, kako bi uzela njihovu socijalnu pomoć.
Linda En Veston (51), njen dečko Gregori Tomas (47) i Edi Grant, za kojeg je policija saopštila da je beskućnik, uhapšeni su u nedelju i optuženi da su tri muškarca i jednu ženu, koji imaju izmedju 29 i 40 godina, držali zaključane u zapuštenom podrumu, preneo je AP.
Policija je zatočenike >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pronašla u subotu u podrumu, u kojem je pod bio prljav, a kreveti bili u lošem stanju. Ljudi su bili izgladneli, a najmanje jedan muškarac je bio vezan za bojler.
Lokalna televizijska stanica "CBS 3" izvestila je da su četvoro ljudi imali mentalne sposobnosti na nivou 10 - ogodišnjeg deteta i da su se vodili kao nestali duže vreme.
Za jednog od njih je prijavljeno da je nestao još 2005. godine.
"Rođaci su bili presrećni kada su čuli da su ti ljudi pronadjeni", rekao je zvaničnik policije u Filadelfiji Rej Evers.
Vestonova je prethodno odležila osmogodišnju kaznu zatvora za ubistvo 25 - ogodišnjeg muškarca, koji je umro od gladi u njenom stanu u Filadelfiji 1981. godine.
Veruje se da su Vestonova i njeni saučesnici došli u Filadelfiju tokom prošlog meseca iz Palm Biča (Florida), gde ona ima kuću, navela je američka agencija.
SAD: Mentalno obolele držali u lancima, otimali im socijalnu pomoć
Izvor: Vesti-online.com, 19.Okt.2011
Američka policija optužila je tri osobe zbog sumnji da su u podrumu zgrade u Filadelfiji u lancima držali četiri mentalno obolele osobe kako bi uzimali njihova socijalna primanja. Policija je pronašla žrtve pošto su susedi prijavili kretanje sumnjivih lica oko zgrade...Prostorija u kojoj su bile...

















