Izvor: B92, 17.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD: Upozorenja o oluji

Boston -- Najmanje tri osobe poginule su juče u ledenoj oluji koja je zahvatila više američkih država.

Meteorološke službe u toj zemlji izdale su upozorenja za čitav niz centralnih i severoistočnih država. Meteorolozi upozoravaju na ledenu kišu i mogućnost stvaranja dubokog snežnog pokrivača - do 46 centimetara, u severoistočnom delu SAD, kao i delovima Mičigena.

Više od 100.000 ljudi ostalo je juče bez struje u delovima Pensilvanije, kao i Vermontu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saopštili su zvaničnici.

Zbog snežne oluje otkazano je hiljadu letova na aerodromu u Čikagu, a zbog opasnih uslova za vožnju mnoge crkve su otkazale nedeljne službe.

Najmanje 38 smrtnih slučajeva pripisuje se posledicama nevremena koje je početkom nedelje zahvatilo centralni deo SAD.

Hiljade ljudi tada je ostalo bez električne energije, koje i dalje nema u delovima Oklahome, Kanzasa i Misurija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.