Izvor: B92, 13.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
S. Koreja za pregovore sa SAD
Pjongjang -- Severna Koreja predložila održavanje vojnih pregovora sa SAD "o miru i bezbednosti na Korejskom poluostrvu".
Predlog je usledio manje od nedelju dana pre početka nove runde pregovora o njenom spornom nuklearnom programu, javila je Korejska centralna novinska agencija.
Pjongjang predlaže da se, na zajednički dogovorenom mestu i datumu, održe pregovori severnokorejskih i američkih vojnih zvaničnika, kojima bi prisustvovao i predstavnik Ujedinjenih nacija, prenosi korejska agencija.
Šestočlani pregovori o nuklearnom programu Severne Koreje, u kojima učestvuju još i Južna Koreja, Japan, Kina, Rusija i SAD, treba da počnu 18. jula u Pekingu.









