
Izvor: Vostok.rs, 21.Avg.2020, 11:30
Rusija zatražila hitan sastanak SB UN-a zbog američkih planova da se ponovo uvedu sankcije Iranu
Rusija je danas zatražila hitan sastanak Saveta bezbednosti UN-a u vezi sa namerom da Sjedinjene AMeričke Države pokrenu postupak za vraćanje sankcija Iranu u okviru Rezolucije 2231, saopštili su izvori u Savetu bezbednosti za RIA Novosti.
U četvrtak se američki državni sekretar Majk Pompeo sastao s predsedavajućim Saveta bezbednosti UN-a i uputio žalbu zbog toga što Iran nije navodno ispoštovao odredbe nuklearnog sporazuma, radi pokretanja postupka obnove antiiranskih sankcija prema Rezoluciji 2231.
"Rusija je zatražila održavanje sastanka Saveta bezbednosti UN u petak u vezi sa današnjim događajima oko primene rezolucije 2231", rekao je izvor agencije.
Drugi izvor potvrdio je ovu informaciju, a kasnije je to potvrdio i prvi zamenik ruskog ambasadora u UN Dmitrij Poljanski.