Izvor: Blic, 30.Okt.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rudari pronađeni živi

Rudari pronađeni živi

MOSKVA (Beta-AFP-BBC) - Spasilačke ekipe uspele su da pronađu 11 od 13 ruskih rudara koji su nekoliko dana bili blokirani u poplavljenoj jami rudnika u blizini Novošaktinska.

Jedan rudar je pronađen mrtav, dok se još jedan i dalje vodi kao nestao, rekli su ruskoj agenciji predstavnici spasilačkih ekipa.

Među 11 preživelih rudara jedan se nalazi u teškom stanju. Nijedan od njih, međutim, nije u stanju da se samostalno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kreće nakon pet dana provedenih pod zemljom u veoma teškim uslovima.

Spasilačka operacija u rudniku kraj Rostova na Donu urodila je plodom kada je spasioce već počela da napušta nada da se išta može uraditi. Posle više dana neprekidnog rada, spasioci su probili tunel za evakuaciju iz pravca drugog rudnika, kroz kamen debljine oko 60 metara. Ruska televizija procenila je da bi u normalnim okolnostima probijanje takvog tunela trajalo mesec dana.

Dok je trajala drama na jugu Rusije kod Rostova na Donu, na dalekom istoku Rusije pet ljudi je poginulo u eksploziji u jednom rudniku uglja. Direktor rudnika u Partizansku rekao je da je posle eksplozije iz rudnika spaseno 66 rudara.

Spasioci su pronašli rudare u jednoj galeriji u kojoj su oni potražili spas kada je prošlog četvrtka došlo do izlivanja podzemnog jezera. U trenutku poplave rudari su se nalazili na 800 metara ispod površine zemlje.

Tokom akcije spasavanja, spasioci su pratili poruke koje su rudari ispisivali na zidovima jame bežeći od poplave.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.