Izvor: B92, 10.Avg.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ranjena dva američka vojnika
Tikrit -- U eksploziji, koja je rano u nedelju rano izjutra ođeknula na putu izvan Tikrita, ranjena su dva američka vojnika, izjavio je major Troj Smit iz Četvrte pešadijske divizije. On je rekao da je eksplodirala ručno pravljena bomba ili improvizovana eksplozivna naprava postavljena kod kamiona američke vojske. Kapetan američke vojske Rob Izabela rekao je da su vojnici u toku noći uhapsili tri Iračana osumnjičena da su izvršili minobacački napad, koji se dogodio u toku noći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na američku bazu u gradu Baidži, na severu Iraka. "Uhapšena su tri lica i zaplenjeno je naoružanje", rekao je kapetan Izabela. On je kazao da je šest do sedam minobacačkih granata palo na 50 metara ispred ograde baze i da nije bilo žrtava među vojnicima.
















