
Izvor: Vostok.rs, 26.Maj.2022, 20:23
Putin: Rusija spremna da doprinese prevazilaženju prehrambene krize ako se sankcije ukinu
Predsednik Rusije Vladimir Putin i italijanski premijer Mario Dragi razgovarali su o energetskoj bezbednosti, te je potvrđena namera Ruske Federacije da obezbedi nesmetano snabdevanje prirodnim gasom po ugovorima, prenosi pres-služba Kremlja.
„Tokom razgovora o pitanjima energetske bezbednosti, ruska strana je potvrdila nameru da nastavi da obezbeđuje nesmetane isporuke prirodnog gasa Italiji po cenama utvrđenim ugovorima“, navodi se u saopštenju.
Takođe se navodi sa su problemi sa bezbednošću hrane u svetu pogoršani zbog sankcija SAD-a i EU protiv Rusije, rekao je Vladimir italijanskom premijeru Mariju Dragiju.
„Situaciju su pogoršala antiruska ograničenja koja su uvele Sjedinjene Države i Evropska unija“, navodi se u saopštenju.
Predsednik je rekao i da je Rusija spremna da doprinese prevazilaženju prehrambene krize ako se sankcije ukinu.
„Vladimir Putin je istakao da je Ruska Federacija spremna da da značajan doprinos prevazilaženju prehrambene krize kroz izvoz žitarica i đubriva, uz ukidanje politički motivisanih ograničenja od strane Zapada“, saopštila je pres-služba.
Osim toga, šef države je optužbe na račun Moskve o poteškoćama u snabdevanju poljoprivrednih proizvoda na svetska tržišta nazvao neosnovanim.
„Vladimir Putin je skrenuo pažnju na činjenicu da su nastale poteškoće vezane, između ostalog, za poremećaje u radu proizvodnih i logističkih lanaca, kao i finansijsku politiku zapadnih zemalja tokom pandemije koronavirusa“, napominje se u saopštenju Kremlja.
Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.
Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti