Izvor: N1 televizija, 06.Nov.2017, 22:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pucnjava ispred sedišta PASOK-a u centru Atine
Grčka policija saopštila je da su nepoznati napadači pucali ispred policijski obezbeđenog sedišta Socijalistiške partije (PASOK) u centru Atine, ali niko nije povređen.
Za sada se ne zna ko je bio napadač ispred sedišta PASOK-a i ko je bio meta napada - da li zgrada stranke ili autobus specijalnog policijskog obezbedjenja pred njom. Sedište socijalista je ranije bilo meta napada anarhista, koji su na zgradu >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << bacali "Molotovljeve koktele".
Neimenovani zvaničnik PASOK-a izjavio je da je u trenutku pucnjave bilo nekoliko desetina ljudi u sedištu stranke i dodao da niko nije ranjen.
PASOK je dominirao grčkom politikom pre finansijske krize, ali se potom raspao i njegov ostatak pod tim nazivom je sada tek treća stranka, sa svega 19 od ukupno 300 poslanika u Skupštini Grčke.







