Izvor: Press, 30.Mar.2013, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prozivanje Vujanovića i Lekića
Predsednički kandidat Demokratske partije socijalista i aktuelni šef države Filip Vujanović izrazio je uverenje u pobedu na izborima 7. aprila, jer je, kako je naveo, ispunio sva obećanja.
"Ispunio sam obećanje da ću afirmisati Crnu Goru, da ću je ekonomski promovisati, da ću se zalagati za građansku državu i biti posvećen evropskim i evroatlanskim integracijama", naveo je on.
Vujanović je istakao da se uvek ponašao kao predsednik svih građana Crne Gore.
"Jesam >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Crnogorac, ali sam iznad svega građanin Crne Gore i jednako poštujem Crnogorce, Srbe, Bošnjake, Muslimane, Hrvate i Albance, jer je Crna Gora zajednička kuća svih nas u kojoj svi zajedno treba da gradimo bolju budućnost" , poručio je on.
Vujanović je na tribini u Cetinju kazao da je uvek bio posvećen evropskim i evroatlanskim integracijama Crne Gore.
"Očekujem da ćemo u narednim godinama intenzivirati evropske, ali i evroatlanske integracija, jer je to naš interes", naveo je on.
Vujanović je prozvao protivkandidata Miodraga Lekića zašto nije izašao na referendum o crnogorskoj nezavisnosti 2006. godine.
"Bio u Rimu i nije došao. Njegova ocena crnogorske vlasti u tom trenutku bila je jača od ljubavi za Crnu Goru. Ljubav za Crnu Goru mora da bude najjača, iznad svake vlasti i pojedinca, jer je Crna Gora naša svetinja", kazao je on.
S druge strane predsednički kandidat Miodrag Lekić poručio da će, u slučaju pobede na izborima, biti autonomni predsednik Crne Gore, navodeći da je protivkandidat i aktuelni šef države Filip Vujanović bio samo produžena ruka svoje partije.
Lekić je kazao da Vujanović ima objektivne probleme da shvati šta je autonoman predsednik države.
Predsednički izbori zakazani za 7. april biće šesti od uvođenja višestranačkog sistema u Crnoj Gori, odnosno drugi nakon sticanja nezavisnosti 2006. godine.
Kako je ranije saopšteno iz Državne izborne komisije, predsednički izbori koštaće tu državu oko 1,2 miliona evra, od čega je 800.000 evra predviđeno za sprovođenje izbora, a 400.000 evra za izbornu kampanju.
Biračko pravo na predsedničkim izborima u Crnoj Gori, zakazanim za 7. april, imaće 512.715 građana, saopštila je Državna izborna komisija.
Prema podacima Državne izbirne komisije, najviše glasača je u Podgorici - 147.608, a najmanje u Šavniku - 1.796.


















