Protesti u Tbilisiju zbog privođenja Sakašvilija

Izvor: N1 televizija, 06.Dec.2017, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protesti u Tbilisiju zbog privođenja Sakašvilija

U glavnom gradu Gruzije Tbilisiju su organizovani protesti zbog privođenja bivšeg predsednika Mihaila Sakašvilija.

Čelnici Ujedinjenog nacionalnog pokreta kao i brojni građani učestvovali su u protestnoj šetnji nakon što je Sakašvili priveden u utorak u Kijevu, u Ukrajini.

Članovi partije i građani okupili su se u Aveniji Rustaveli odakle su hodali do zgrade Vlade.

Demonstranti su nosili zastave Gruzije i Ukrajine i uzvikivali slogane ”Živela >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Gruzija“ i ”Živeo Sakašvili”.

Nika Melia i Zal Udumašvili, čelnici partije, optužili su vlade Gruzije i Ukrajine da su se urotile protiv Sakašvilija.

Bivši predsednik Gruzije Mikhail Sakašvili, kojem je ranije ukinuto ukrajinsko državljanstvo, priveden je u utorak u Ukrajini. Sakašvilija su, iz vozila bezbednosnih snaga, oslobodile njegove pristalice.

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

U Gruziji protesti zbog privođenja Sakašvilija u Ukrajini

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Dec.2017

TBILISI - U glavnom gradu Gruzije Tbilisiju su organizovani protesti zbog privođenja bivšeg predsjednika Mihaila Sakašvilija.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.