Izvor: Blic, 14.Mar.2010, 17:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protesti u Indoneziji zbog Obamine posete
Više hiljada ljudi okupilo se danas na mirnim demonstracijama u nekoliko gradova u Indoneziji protestujući zbog najavljene posete američkog predsednika Baraka Obame toj zemlji.
Indonežanska policija navela je da su sledbenici konzervativne Islamske grupe Hizb ut-Tahrir protestovali u gradovima Surabaja i Makašar, Džogjakarta, Pontianak i Mataram.
Ta međunarodna grupa, koja ima za cilj ujedinjenje muslimana u jedinstvenu islamsku državu, zatražila je od indonežanske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vlade da otkaže Obaminu posetu, najavljenu za kraj marta.
"Znamo da je Obama proveo detinjstvo u Indoneziji, ali njegova politika u suprotnosti je sa interesima naroda u Indoneziji", rekao je jedan od organizatora protesta u Makašaru.
"On ne radi u cilju mira u svetu. Na protiv, Obama je isti kao (bivši predsednik SAD) Džordž Buš koji je uništio muslimanski narod u Iraku i Avganistanu. Zato moramo da se usprotivimo Obaminoj poseti", rekao je on.
Hiljade policajaca obezbeđivalo je proteste, koji su završeni mirno.
U Indoneziji živi skoro 200 miliona muslimana. Dve najveće muslimanske oranizacije u toj zemlji pozdravile su posetu američkog predsednika.






