Probudio se Popokatepetl

Izvor: Studio B, 19.Jun.2013, 09:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Probudio se Popokatepetl

Vulkan Popokatepetl u Meksiku počeo je da izbacuje gas i pepeo i do 4.000 metara uvis, a užareno kamenje je pronađeno na udaljenosti od dva kilometra.

Stanovnici jednog sela, koje je od vulkana udaljeno 25 kilometara, ispričali su kako se čula snažna eksplozija, poput eksplozije rakete.

Oko 4,5 miliona ljudi živi u prečniku od 50 kilometra u okolini vulkana, a najviše je ugroženo oko 650.000 onih koji žive na par desetina kilometara od Popokatepetla.

Vulkan je i dalje u "žutoj faza dva", što znači da za sada nema evakuacije stanovništva.

Nastavak na Studio B...



Povezane vesti

Probudio se Popokatepetl

Izvor: Akter, 19.Jun.2013

Vulkan Popokatepetl u Meksiku počeo je da izbacuje gas i pepeo i do skoro četiri kilometra uvis, objavio je britanski Gardijan

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.