Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Jul.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Zambije pred samit pretrpeo moždani udar
LUSAKA - Predsednik Zambije Levi Mvanavasa pretrpeo je blaži moždani udar uoči Afričkog samita u Egiptu, rekao je zambijski potpredsednik Ruiah Banda.
Banda je dodao da je stanje Mvanavase (59) stabilizovano.
Zambijski predsednik juče je zbog moždanog udara smešten u bolnicu u egipatskom letovalištu Šarm el-Šeik gde je juče počeo samit Afričke unije.
Portparol vlade ranije je rekao da je Mvanavasa, koji je 2006. godine takođe imao blaži moždani udar, zadržan u bolnici na lečenju zbog visokog pritiska.
Neimenovani zvaničnik zambijske vlade rekao je da je predsednik prošle nedelje delovao bolesno.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Srčani udar na sred samita Afričke Unije
Izvor: Mondo, 01.Jul.2008
Predsednik Zambije, Levi Mvanavasa, kolabirao na samitu Afričke unije u Egiptu. Mvanavasa je prebačen na odeljenje intenzivne nege bolnice u letovalištu Šarm el-Šeik, u kome su se dvodnevnom samitu okupili predstavnici 53 države sa afričkog kontinenta







