Izvor: B92, 29.Dec.2012, 19:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Kipra na meti napada?
Limasol -- U blizini letnje kuće predsednika Kipra Demetrisa Kristofijasa policija je pronašla 1,36 kilograma eksploziva TNT.
Predstavnik policije Andreas Angelides je rekao novinarima da su eksploziv i detonator, spremni za upotrebu, pronađani na oko pola kilometra od predsednikovog letnjikovca.
Eksploziv je bio sakriven ispod drveta, na oko 15 metara od glavnog puta koji vodi do predsednikove vikendice, u blizini južnog primorskog grada Limasola.
Angelides je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao da je TNT pronađen na osnovu dojave, a prema državnom radiju, detonator je mogao biti aktiviran daljinski.
U vesti se navodi da je predsednik planirao da popodne obiđe kuću, ali mu je rečeno da ne ide tamo dok policija ne okonča istragu.
Politički motivisani napadi na Kipru su retkost, ali je, zbog recesije, Kristofijas i njegova vlada postala nepopularna. Kristofijas je prvi predsednik Kipra koji se neće kandidovati za reizbor, kada na ostrvu butu sprovedeni izbori u februaru.
Kipar: Pronađen eksploziv u blizini predsednikove kuće
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Dec.2012
LIMASOL -..U blizini letnje kuće predsednika Kipra Demetrisa Kristofijasa policija je danas pronašle 1,36 kilograma eksploziva TNT...Predstavnik policije Andreas Angelides je rekao novinarima da su eksploziv i detonator, spremni za upotrebu, pronađani na oko pola kilometra od predsednikovog letnjikovca...Eksploziv...













