Predsednik Bolivije optužio SAD za prisluškivanje

Izvor: Blic, 20.Nov.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednik Bolivije optužio SAD za prisluškivanje

Predsednik Bolivije Evo Morales optužio je američku agenciju za borbu protiv rasturanja narkotika da prisluškuje njegove telefonske razgovore, umesto da se obračunava sa preprodavcima droge.



Odnosi između Bolivije i SAD su se pogoršali poslednjih meseci, pogotovo posle odluke Bolivije da protera američkog ambasadora koga je optužila da podstiče antivladine proteste kao i netačnih tvrdnji da Bolivija ne sarađuje u ratu protiv narko dilera.

"Nama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nisu potrebni američki agenti za borbu protiv narkodilera, jer oni kontrolišu predsednika Bolivije", rekao je Morales u jednom govoru u Organizaciji američkih država u Vašingtonu.

U odlazećoj administraciji Džordža Buša demnatuju ove optužbe koje sve češće stižu od levičarskog predsednika Bolivije.

Predsednik Morales je izjavio da očekuje poboljšanje odnosa između SAD i Latinske Amerike kada novi šef Bele kuće Barak Obama 20. januara preuzme dužnost.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Morales optužuje SAD

Izvor: B92, 20.Nov.2008

Vašington -- Predsednik Bolivije Evo Morales optužio je američku agenciju za borbu protiv narkodilera da prisluškuje njegove telefonske razgovore umesto da radi svoj posao...Odnosi između Bolivije i SAD su se pogoršali poslednjih meseci, pogotovo posle odluke Bolivije da protera američkog ambasadora...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.