Izvor: Blic, 20.Nov.2008, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Bolivije optužio SAD za prisluškivanje
Predsednik Bolivije Evo Morales optužio je američku agenciju za borbu protiv rasturanja narkotika da prisluškuje njegove telefonske razgovore, umesto da se obračunava sa preprodavcima droge.
Odnosi između Bolivije i SAD su se pogoršali poslednjih meseci, pogotovo posle odluke Bolivije da protera američkog ambasadora koga je optužila da podstiče antivladine proteste kao i netačnih tvrdnji da Bolivija ne sarađuje u ratu protiv narko dilera.
"Nama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nisu potrebni američki agenti za borbu protiv narkodilera, jer oni kontrolišu predsednika Bolivije", rekao je Morales u jednom govoru u Organizaciji američkih država u Vašingtonu.
U odlazećoj administraciji Džordža Buša demnatuju ove optužbe koje sve češće stižu od levičarskog predsednika Bolivije.
Predsednik Morales je izjavio da očekuje poboljšanje odnosa između SAD i Latinske Amerike kada novi šef Bele kuće Barak Obama 20. januara preuzme dužnost.
Morales optužuje SAD
Izvor: B92, 20.Nov.2008
Vašington -- Predsednik Bolivije Evo Morales optužio je američku agenciju za borbu protiv narkodilera da prisluškuje njegove telefonske razgovore umesto da radi svoj posao...Odnosi između Bolivije i SAD su se pogoršali poslednjih meseci, pogotovo posle odluke Bolivije da protera američkog ambasadora...





