Povređeno dvoje Srba

Izvor: Politika, 03.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povređeno dvoje Srba

Vera Sekulić lakše ozleđena, a Jovan Stojanović zadržan u bolnici

BANGKOK – Dvoje Srba koji su povređeni u bombaškim napadima u Bangkoku tokom novogodišnje noći su Vera Sekulić i Jovan Stojanović, izjavila je za Tanjug otpravnik poslova ambasade Srbije u Džakarti Sandra Rajić. Ona je u telefonskoj izjavi iz Džakarte rekla da je Marina Kovač, koja je u početku na tajlandskim spiskovima vođena kao povređena srpska državljanka, u stvari državljanka Mađarske.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << />
Rajićeva je precizirala da je Vera Sekulić zadobila lakše povrede, a da je Stojanović, zbog povreda oka, prvo pušten iz bolnice, a potom vraćen na lečenje i da se, prema poslednjim informacijama, još nalazi u bolnici.

Ambasador Srbije u Džakarti Zoran Kazazović i konzul Oreta Novaković-Jovanović odmah su otputovali za Bangkok da bi obišli dvoje povređenih srpskih državljana i pružili im neophodnu pomoć, rekla je otpravnik poslova ambasade, javlja Tanjug.

U eksplozijama devet bombi na više lokacija tokom dočeka 2007. u glavnom gradu Tajlanda život su izgubile tri osobe, a ranjeno je 38, od toga najmanje devet stranaca, saopštila je tajlandska policija. Niko nije preuzeo odgovornost za ove terorističke akcije, a tajlandski premijer Sarajud Čulanont izjavio je da je verovatnije da iza napada stoje pristalice svrgnutog režima, a ne muslimanski pobunjenici, kako se u prvi mah mislilo.

Vojska na Tajlandu preuzela je 19. septembra kontrolu nad Bangkokom bez ispaljenog hica, oformila komisiju za reformu ustava i svrgnula vladu u trenutku kada se premijer Taksin Šinavatra nalazio u Njujorku gde je trebalo da održi govor pred Generalnom skupštinom UN, podsećaju agencije.

Izveštači navode da Bangkok važi za jedan od najbezbednijih gradova u Aziji. Taj renome uzdrman je serijom eksplozija koje su pogodile metropolu u najosetljivijem trenutku, u vreme kada je puna stranih posetilaca.

S. R.

[objavljeno: 03.01.2007.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.