Izvor: B92, 17.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povratak vodećeg opozicionog lidera u Bagdad
Bagdad -- Jedan od vodećih iračkih opozicionih lidera Ahmad Čalabi počeće u Bagdadu razgovore sa lokalnim političkim i verskim liderima i privrednicima o budućnosti Iraka. Čalabi je u iračku prestonicu doputovao u sredu, prvi put od zbacivanja monarhije u Iraku 1958. godine, rekao je njegov savetnik Zab Setna, a prenosi Rojters. On je kazao da će Čalabi koordinisati svoje aktivnosti sa američkim vlastima i Džejom Garnerom, američkim generalom u penziji, koji će biti šef prelazne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << administracije u Iraku.
Lider Iračkog nacionalnog kongresa (INC) prvi je irački opozicioni političar koji se iz egzila vratio u Bagdad nakon svrgavanja režima predsednika Sadama Huseina prošle nedelje. ICN je saopštio se da će Čalabi i lideri još četiri političke grupe u Bagdadu formirati savet iračkog rukovodstva čim to bude moguće. Taj savet biće relativno nezavisan u odnosu na SAD, a u njemu će se nalaziti i vodeća organizacija većinskih iračkih šiita koja je odbila da sarađuje sa američkim snagama.




