Potop u Aziji, više od 200 žrtava (FOTO)

Izvor: Mondo, 29.Maj.2017, 15:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potop u Aziji, više od 200 žrtava (FOTO)

Težak i intenzivan ciklon, koji je prethodnih dana pogodio Šri Lanku, a koji je krenuo prema severu azijskog kontinenta, Bangladešu i Bengalskom zalivu, odneo je živote 201 osobe.

U poplavama i klizištima u Šri Lanki prethodnih dana poginula je 177 osoba, dok su 24 osobe stradale u oluji koja je pogodila istočnoindijsku državu Bihar, prenosi Rojters.

Osiromašeni Bangladeš, koga svake godine pogodi ciklon, upozorio je da će neke obalske regije, koje se nalaze >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na niskoj nadmorskoj visini, verovatno biti pogođene olujom, zbog čega je podignut znak opasnosti na 7, na skali od 1 do 10.

U indijskim državama Tripura, Mizoram, manipur, Nagaland i Arunahal Pradeš na snazi je upozorenje zbog oluje koja se kreće nka Bengalskom zalivu.

Šri Lanka: Neviđena tragedija, 122 osobe mrtve!Klimatolozi: Evropa će biti pustinja, a Srbija...

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.