Izvor: B92, 26.Avg.2009, 21:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Potonuo feribot, devetoro poginulih
Džakarta -- Devet osoba je poginulo, a za tri se smatra da su nestale kada je jedan feribot potonuo u blizini indonežanskog ostrva Bali, izvestili su indonežanski mediji.
Brod na kome je bilo 29 ljudi najverovatnije je zahvatilo nevreme, saopštila je policija, koja nije isključila mogućnost da je brod bio pretovaren, prenela je agencija Antara. Brod je putovao od Kelungkunga u istočnom delu Balija do ostrva Nusa Penida koje se nalazi oko 42 kilometra jugoistočno od Balija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Feriboti su u Indoneziji često prevozno sredstvo i omogućavaju vezu između ostrva u najvećem arhipelagu na svetu.
Nesreće su česte, uglavnom zbog višegodišnjeg neulaganja u infrastrukturu i sklonosti da se brodovi pretovaruju.












