Popis u SAD: Sve više manjina

Izvor: Blic, 11.Jun.2010, 10:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popis u SAD: Sve više manjina

U Sjedinjenim Američkim Državama živi 107,2 miliona pripadnika manjinskih zajednica, a rast ovog stanovništva ukazuje da bi oni mogli do 2050. godine da postanu novo većinsko stanovništvo u zemlji.

Prema popisu stanovništva za 2009. godinu, manjina je više za 2,5 odsto, što je posledica većeg broj dece u hispanoameričkim zajednicama i većeg broja ljudi koji se deklarišu kao pripadnici multirasnih zajednica.

Pirpadnici manjinskih zajednica u SAD danas čine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 35 odsto populacije, podaci su poslednjeg popisa.

Broj pripadnika bele populacije ostao je nepromenjen i oni danas u SAD čine oko 65 odsto stanovnika ili oko 199,9 miliona.

Prema popisu iz 2000. godine, belci su činili 79 odsto ukupnog broja stanovnika u SAD, a pripadnici manjina 21 odsto.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Popis u SAD: Sve manje belaca

Izvor: SrbijaNet.rs, 11.Jun.2010

U Sjedinjenim Američkim Državama živi 107,2 miliona pripadnika manjinskih zajednica, a rast ovog stanovništva ukazuje da bi oni mogli do 2050. godine da postanu novo većinsko stanovništvo u zemlji. Prema popisu stanovništva za 2009. godinu, manjina je više za 2,5 odsto,

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.