Izvor: Blic, 11.Jun.2010, 10:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Popis u SAD: Sve više manjina
U Sjedinjenim Američkim Državama živi 107,2 miliona pripadnika manjinskih zajednica, a rast ovog stanovništva ukazuje da bi oni mogli do 2050. godine da postanu novo većinsko stanovništvo u zemlji.
Prema popisu stanovništva za 2009. godinu, manjina je više za 2,5 odsto, što je posledica većeg broj dece u hispanoameričkim zajednicama i većeg broja ljudi koji se deklarišu kao pripadnici multirasnih zajednica.
Pirpadnici manjinskih zajednica u SAD danas čine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 35 odsto populacije, podaci su poslednjeg popisa.
Broj pripadnika bele populacije ostao je nepromenjen i oni danas u SAD čine oko 65 odsto stanovnika ili oko 199,9 miliona.
Prema popisu iz 2000. godine, belci su činili 79 odsto ukupnog broja stanovnika u SAD, a pripadnici manjina 21 odsto.
Popis u SAD: Sve manje belaca
Izvor: SrbijaNet.rs, 11.Jun.2010
U Sjedinjenim Američkim Državama živi 107,2 miliona pripadnika manjinskih zajednica, a rast ovog stanovništva ukazuje da bi oni mogli do 2050. godine da postanu novo većinsko stanovništvo u zemlji. Prema popisu stanovništva za 2009. godinu, manjina je više za 2,5 odsto,









