Pomilovanje za Timošenko?

Izvor: Vostok.rs, 25.Feb.2012, 11:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pomilovanje za Timošenko?

25.02.2012. -

Bivšu premijerku Ukrajine Juliju Timošenko možda očekuje pomilovanje posle završetka sudskog procesa. Kako je izjavio predsednik Viktor Janukovič, posle presude bi mogla da mu napiše molbu o pomilovanju. Komisija će to pitanje razmotriti i doneti nekakvu odluku. Ali Timošenko je više puta izjavljivala da neće moliti Janukoviča o pomilovanju.

U oktobru prošle godine bivša premijerka je osuđena na sedam godina zatvora zbog ugovora za kupovinu ruskog gasa. Osim toga pokrenut je još jedan sudski postupak protiv nje – za utaju poreza i pokušaj prisvajanja tuđe imovine.

Izvor: Golos Rossii, foto: RIA Novosti

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.